Kampanya Taleplerimizi Siz de Sahiplenin!

Infofrafik_Webcover

#90larlaYÜZLEŞMEKiçin kampanyamız çerçevesinde milletvekili adaylarına vaadlerini sormuştuk. Kampanyamız bitti, aldığımız yanıtlara dair değerlendirmemizi yaptık. Ancak taleplerimizin görünürlüğünü devam ettirmemiz gerekiyor. Bu noktada kampanyayı takip etmiş, destek olmuş, veya sonradan haberdar olmuş olan sizler de 90’larla yüzleşmek adına taleplerimizi görünür kılmak için hazırladığımız görsel malzemeleri kullanarak bu taleplerin görünürlüğüne katkıda bulunabilirsiniz.

Altta farklı şekillerde kullanabileceğiniz görsel malzemelerin bir listesini sunuyoruz.

Taleplerimize dair infografik

Kampanya çerçevesinde sorduğumuz soruların çerçevesini oluşturan taleplerimizi anlatan infografik çalışmasımızı olarak edinebilirsiniz. Yine bu çalışmanın  vektörel dosyalarını ozalitçide bastırabilir ya da kendi çıktınızı alabilir, alttaki resim dosyalarını kullanarak talepleri dijital ortamda çoğaltabilirsiniz.

90’larla yüzleşmek için taleplerimizi 5 temel başlık altında gruplandırmıştık:

  1. Yargılamalar ve Adaletin Tesisi — #Adalet 
  2. Hakikat Arayışı ve Hakikat Komisyonları — #Hakikat 
  3. Hafızalaştırma Çalışmaları — #Hafıza
  4. Tazminat Programları — #Tazminat
  5. Yapısal Reformlar — #Reform 

Taleplerimize dair çıkartmalar 

Bu taleplerimize dair çıkartmaları vektörel dosyaları kullanarak siz de ozalitçilerde bastırabilir,  yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz. Çıkartmaların alttaki resim dosyalarını dijital ortamda teker teker de kullanabilirsiniz.

 Twitter-Facebook kapak fotoğrafları

Twitter ve facebook hesaplarınızda kampanya logosu ve yüzleşme taleplerinin bulunduğu ve kapak fotoğrafı ölçüsüne uygun haldeki görsellerimizi kullanabilirsiniz. Twitter kapak resmi için buraya, Facebook kapak resmi için buraya tıklayınız.

 Kampanya manifestomuz

Kampayamızın gerekçesi, içeriği ve 90’lara dair arka plan bilgisi içeren kampanya manifestomuzu buradan indirebilirsiniz.


 KAMPANYA DEĞERLENDİRMESİ 

  SORU – CEVAP LİSTESİ 

  KAMPANYA GÖRSELLERİ 

 KAMPANYA MANİFESTOSU