Ana içeriğe atla
Ana Sayfa
13.12.2012

AHDA’dan Tarihsel Diyalog Üzerine Konferans

<< TÜM HABERLER

Columbia Üniversitesi’nde bulunan Tarihsel Diyalog ve Hesap Verebilirlik Birliği (The Alliance for Historical Dialogue and Accountability -AHDA) 11 – 14 Aralık tarihlerinde New York’ta “Yerel Hafıza, Küresel Etik, Adalet: Günümüz Toplumunda Tarihsel Diyalog Siyaseti” (Local Memory, Global Ethics, Justice: The Politics of Historical Dialogue in Contemporary Society) başlıklı bir konferans düzenledi.

Guantanamo Kamusal Hafıza Projesi işbirliğinde düzenlenen konferans gezici bir sergiyi de içeriyordu. Konferans boyunca Mağdurlar ve Mağduriyet, Latin Amerika’da Tarih ve Hafıza, Yerel Hafıza ve Küresel İlişkiler, Tarihsel Diyalogda Edebiyat, Soykırımı Hatırlamak ve Geçiş Dönemi Adaleti gibi başlıklar altında sunumlar gerçekleşti.

Konferansın ikinci gününde Hafıza Merkezi’den Murat Çelikkan ve Özgür Sevgi Göral da birer sunuş yaptı. Göral  “Kürt Çatışmasında Yeni Bir Muharebe Alanı: Anayasa Yapım Süreci” ve Çelikkan, “Türkiye: Türkler ve Kürtler, Beraberlik veya Yabancılaşma” başlıklı konuşmalar gerçekleştirdi.

Konferans programına buradan bakabilirsiniz.