Ana içeriğe atla
Ana Sayfa
24.06.2014

Kadınlar 'Çözüm Sürecini' Tartışacak

<< TÜM HABERLER

 

DİHA

Barış için Kadın Girişimi üyesi kadınlar, “çözüm süreci” ve barışın toplumsallaşması için neler yapabileceğini tartışmak üzere “Kadınlar çözüm sürecini konuşuyor, barışta ısrar ediyor” başlıklı konferans düzenleyecek.Kadınlar ‘çözüm sürecini’ tartışacak.

Kadınların çözüm sürecinde aktif rol oynaması gerekliliğini vurgulayan ve bu amaçla kurulan Barış İçin Kadın Girişimi (BİKG), 28 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirecekleri konferansa hazırlanıyor.

“Kadınlar çözüm sürecini konuşuyor, barışta ısrar ediyor” başlıklı konferansta kadınlar, barışın toplumsallaşması için neler yapabileceğini tartışacak.

Mimarlar Odası Karaköy Şubesi’nde yapılacak konferansa Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) üyeleri de katılacak. Sabah 09.30’da başlayıp 18.00’da sona erecek konferansın ilk oturumunda “BİKG’in Öğrendikleri” ve “Savaş Nasıl Yaşandı, Barış Nasıl Kurulur?” adlı sunumlar gerçekleştirilecek. İkinci oturumunda ise toplumsallaşma için öneriler sunulup tartışılacak.

Barış İçin Kadın Girişimi’nden yapılan açıklamada, barışın toplumun tüm ezilenlerini ilgilendirdiği belirtilerek, “Biliyoruz ki barış Lice’den Gezi’ye, Roboski’den Soma’ya uzanmalıdır. İktidar, ulusçuluk adına, sermaye adına, muktedir kalma adına Lice’de, Gezi’de, Roboski’de, Soma’da yaşanan tüm gerçeklerin üzerini örtmeye çabalasa da, bizler hakikatleri ancak birlikte ve el birliğiyle inşa edebiliriz. Bu yüzden biz kadınlar ‘barış için sözümüz, çözüm için gücümüz var!’ demekten asla vazgeçmiyoruz” denildi.