Ana içeriğe atla
Ana Sayfa
27.11.2017

Bu akşam 21:00’de Tahir Elçi'yi anmak için Twitter eylemi

<< TÜM HABERLER

Diyarbakır Barosu Başkanı Avukat Tahir Elçi 28 Kasım 2015 tarihinde faili hâlâ meçhul bir cinayet sonucu yaşamını yitirdi. Bu 28 Kasım günü, meslek hayatının neredeyse tamamını cezasızlık ve gözaltında kayıp vakaları ile ağır insan hakları ihlallerine karşı mücadeleye adamış bir insan hakları savunucusu olan Tahir Elçi’nin bizlerden koparılmasının üzerinden 2 yıl geçmiş olacak. Geçtiğimiz 2 yılda, cinayetine dair soruşturma dosyasında kayda değer bir gelişme olmazken kendisinin insan hakları, hukuk ve barış mücadelesi içinde dokunduğu her bir yürekte, faillerinin peşine düştüğü her bir dosyada bıraktığı boşluk giderek büyüyor.

Tahir Elçi’yi bu boşlukta yitirmeyeceğiz!

Barış içinde insanca yaşama mücadelesinde hepimiz, sözü onun bıraktığı yerden devralıyoruz.

Aramızdan alınışının 2. yılında sözümüzün arkasındayız: Onlarca faili meçhul cinayetin avukatı Tahir Elçi’nin ölümünün faili meçhul kalmasına izin vermeyeceğiz!

27 Kasım 2017 Pazartesi akşamı saat 21.00’da Diyarbakır Barosu’nun resmi twitter hesabı @Diyarbakirbaro’dan duyurulacak hashtag ile tweet atıyoruz, Tahir Elçi olmadan geçen 2 yıla dair sesimizi yükseltiyoruz.


Facebook ve Instagram görselleri

1

1

1

1

1

5
4
2
3
1